Menu

Asistentka - fluktuantka?

Mám v životopise správny počet zamestnaní? Alebo sa spýtam inak. Kedy človek začne byť považovaný za fluktuanta? Viacerých podnikateľov som už počula hovoriť, že keď v životopise vidia časté striedanie práce, okamžite ho roztrhajú.

Čítať ďalej...

Nadčasy v práci asistentky

Už pri podpise pracovnej zmluvy si treba ujasniť formu preplácania nadčasov. Hlavne začínajúce asistentky by mali vedieť, že dnes je bežné mať nadčasy zahrnuté v základnej mzde. To znamená, že za odpracované hodiny navyše nemusíte dostať ani cent.

Čítať ďalej...

Plat asistentky

Platy v administratíve sú väčšinou katastrofálne. Hlavne pre asistentky, ktoré už majú slušnú prax. Stačí si pozrieť pracovné ponuky a uvidíte tam najčastejšie 800 Eur v hrubom. Ak si náhodou niektorá na pohovore vypýta 1000 Eur, už je označená za neskromnú a vyradená z hry.

Čítať ďalej...

Práca cez agentúru

Na našom pracovnom trhu je agentúr neúrekom. Dokonca figurujú samostatní personalisti, ktorých na prvý pohľad nespoznáte, pretože sa na pracovných portáloch prezentujú pod hlavičkou firmy, ktorá hľadá zamestnanca. Niektorí volajú do predošlých zamestnaní uchádzača a zisťujú si referencie, mali by vás však na to vopred upozorniť.

Čítať ďalej...